09 Şubat 2008

Emziğimize Elveda

Bulun bakalım bu üç resim arasındaki ortak noktayı. Sevimli bir suratta, küçücük bir ağızda kocaman bir emzik yüzünün ortasında. Ama bunlar görüp göreceğiniz son emzikli resimleriniz. Artık biz hayatımızdan bu slikon zımbırtıyı çıkardık, attık. Hem de Ekim ayında yani neredeyse 4 aydır onsuz bir yaşama alıştık hızla. Bizim için zaten süper bir olay, yok yıka, taşı, bul, kaynat vesaire vesaire. Ama asıl büyük değişiklik Defne'nin yaşamında oldu elbette. Her sıkıldığında, özellikle de uykusu geldiğinde birlikte olmak istediği en yakın dostunu annesi ve bakıcısı Jane, alavere ve dalavere yaparak elinden aldılar. Hem de sancısız ve onu pek üzmeden. Şimdi işin sırrını açıklayacağım ama önce kızmla sonra da bu yöntemi başarıyla ikinci kez uyguladığım için kendimle gurur duyduğumu söylemeden geçemeyeceğim. Bir adet artık ortadan yok olmasını istediğiniz emzik alınır. İtinayla diğer emzikler ortadan kaldırılır. SOnra bir makas yardımıyla emziğin ucundan azıcık kesilip, temizlenip istediği anda ufaklığın ağzına verilir, geçilip karşısına keyifle ne tepkiler vereceği izlenir. Defne çok şaşırdı, hiç hoşlanmadı önce ama dilini içine sokup oyun yapmayı keşfedince o şekilde emmeye devam etti. O günü geçirdikten sonra ister ertesi gün isterseniz bir kaç gün sonra o makas ve o emzik alınarak ikinci bir kesme operasyonu daha yapılır. Gene ucundan acık yani. Böylece bir kaç seferde emzik kısaltılarak pek de rahat emilemez hale getirilir. Tabi ki bu aşamada sürekli öff çek kötü olmuş, kak bu , piş bu gibi konuşmalarla onu çöpe atmanız gerektiğini anlatın, hatta kendinin atması için teşvik edin. Biz de Ezgi gidip kendiliğinden atmıştı çöpe. Defne ise kendisi kıyamadı atmaya ama bir hafta içinde zaten ağzında tutamadığı emzikği olmadan uyumalarına başladı, fırsattan istifade biz gönderdik onu da çöpe.


Heyecanlı hatta eğlenceli bir süreçti yaşadığımız ve zorlanmadan atlatabildiğimiz için hepimiz çok sevindik. Darısı tüm arzu duyanların başına.

15 yorum:

Koyubeyaz dedi ki...

Silikon gereclerden nefret eden ve bu harika dostundan nasil ayiracagini kara kara dusunen bir anne icin harika bir haber.. Bunu hemen denemeliyim tesekkurler....

Koyubeyaz dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
AycA dedi ki...

süper bir taktik:)
emziği halletik diyelim memeyi nasıl halledeceğiz ?:( onu nası keseriz yahu.. .:))

Adsız dedi ki...

Hello I just entered before I have to leave to the airport, it's been very nice to meet you, if you want here is the site I told you about where I type some stuff and make good money (I work from home): here it is

büşra dedi ki...

Ya bu ne biçim blok.En son güncelleme yapılalı aradan 2 ay geçmiş. Ya bu işi zamanında yapın yada bu işe hiç kalkışmayın.Belki size acımasızca konuşuyorum gibi gelebilir ama aslında objektif bakınca haklı olduğumu görürsünüz.Neyse herkese hayırlı günler dilerim.

Cem Akkilic dedi ki...

AÇLIK KAMPANYASI

Merhaba,bugün sizin önemli bir konuda dikkatinizi çekmek istiyorum.

Gelin blogunuza bir kampanya ekleyelim.İsmi Aç cocuklara yardım edelim kampanyası.Ben bu duyuruyu yapalı dört aydan fazla zaman oldu ve katılım çok yüksek.

Hergün bilgisayar karşısında saatlerce oturuyoruz ve orayı burayı tıklıyoruz.Şimdi günde sadece BİR TIKLAMA ile aç cocuklara sizde yardım edebilirsiniz.

Dünyada her 3 saniyede bir insan ölüyor açlıktan ve bunların büyük çoğunluğu henüz çocuk.Artık onlar için bir kampanya var!Tamamen ücretsiz!

Sizde bu kampanyayı yayınlayarak hem ziyaretçilerinizi arttırın hemde faydalı işlerinize önemli bir halka ekleyin.

Bu kampanya nedir?

Birleşmiş Milletlerin Açlık Sitesine Girin.

Orada Göreceğiniz Sarı Düğmeye Tıklayın.Dünyanın Herhangi bir Yerinde Aç Bir insan Yiyecek Alıyor. Size Hiçbir Maliyeti Yok, Yiyeceğin Parası Reklam Logolarını Görmeniz ile Reklam Yapan Sponsorlar Tarafından Ödeniyor,Tüm Yapacağınız Bu Siteye Girmek ve Yiyecek Bağışla Help Feed The Hungry) Düğmesine TIKLAMAK. Bir Saniye Sürüyor, Günde Sadece Bir Kere Bağışta Bulunabiliyorsunuz.İşte bu kadar kolay!

Nasıl yayınlayacaksınız?

Sitenin linkini aşagıda yazdığım bloglarımdan edinebilirsiniz ya da kolaylık olması için
cagdasdrama@gmail.com adresimden gereken HTML dosyasını gönderebilirim.Bir mail atmanız yeterli.(Yorum kısımlarından HTML dosyaları teknik olarak yollanmıyor çünkü)

Not: Kampanyayı yayınlayan siteleri kendi blogum da Onuncuköy de asiller listesi adı altında yayınlamaktayım.Burada ki amaç katılımcıların çokluğunu gösterebilmek.Siz de kampanyayı yayınladığınız taktirda lütfen cagdasdrama@gmail.com adresime web sayfanızın linkini içeren mailinizi yollayın ve listede adınız yer alsın.

Cem Akkılıç

Kampanya detayları için;

Onuncuköy
http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/2008/03/alik-kampanyasi.html

Kampanyayı blogunda yayınlayan ASİLLER Listesi (LÜTFEN ASİLLER LİSTESİNE GÖZ GEZDİRİNİZ.)Orada karşılıksız olarak blogların linklerini yayınlıyorum.

http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/
2008/03/alik-kampanyasi-ve-asiller-listesi.html

Önemli not:Kampanyayı yayınlamak isterseniz kolaylık olsun diye HTML dosyasını gönderebilirim.Tamamen size kalmış bir durum.

Cem Akkılıç Onuncu köy

Ivo Serentha and Friends dedi ki...

My compliment for your blog and pictures included,I encourage you to photoblog

CLICK PHOTOSPHERA

Even week another photo album

Greetings from Italy,

Marlow

Adsız dedi ki...

Yes undoubtedly, in some moments I can bruit about that I acquiesce in with you, but you may be in the light of other options.
to the article there is even now a definitely as you did in the go over like a lead balloon a fall in love with efflux of this beg www.google.com/ie?as_q=ultramon 2.5 2008 ?
I noticed the axiom you have in the offing not used. Or you functioning the dreary methods of promotion of the resource. I suffer with a week and do necheg

nükhet dedi ki...

bilmiyorum bu mesajı okurmusunuz (en son 2008 de yazmışsınız :))
ama bana tebessüm ettiren bir ortak noktamız var ..sizle de paylaşmak istedim...
adınızı bir blogda mesaj bölümünde gördüm..(benim adım da Nükhet) ne zaman mesaj yazdım,bu benmiyim diye tıkladım..ne göreyim kızınızın adı da defne (benim kızımın adı da Defne :))nadir rastlanacak bir tesadüf...:)
allah bağışlasın :))
sevgilerle

Nukhet dedi ki...

Merhaba Nukhet

Sen de bu mesajı okur musun bilmem ama, gercekten hoş bir tesadüf olmuş iki Nükhet ve iki Defne. Sevgıler

dilek dedi ki...

Sevgili Nükhet Hanım merhaba,

Defne ile yaşadıklarınızı bloğunuzda paylaşıyor olmanız pek çok anne için yol gösterici. Ben de size bebeğinizin banyosu için faydalı bilgileri bulabileceğiniz bir site önermek istiyorum. www.ilkbanyokeyfi.com adresinde, bebeğinize banyo yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden, doğru su sıcaklık ayarına, bebekler için banyonun öneminden, banyo için gerekli malzemelere kadar bir çok önemli bilgiyi bulabilirsiniz.

Ayrıca siteyi ziyaret ettiğinizde bebeğinizin ilk banyo keyfi resimlerini yükleyip diğer katılımcılar ile paylaşabiliyorsunuz ve GROHE termostatik batarya almak için de hemen %15 indirim çeki alabiliyorsunuz. Bebeğinizi sağlık ve mutlulukla büyütmeniz dileği ile…

Sevgiler…

Adsız dedi ki...

Lek wp³ynie [url=http://www.perfumeria.atm.pl]Perfumeria internetowa[/url] zmniejszenie asymilowania bazy tluszczowych dziêki ludzki stworzenie. Owo gruntownie nowy panaceum dla baby, jakie reflektuj¹ odchudziæ siê oraz pokonaæ na przewy¿szaj¹cy nurt posi³ków. Farmaceutyk ten zezwala wzmóc efektywnoœæ odchudzania o 45 % w zestwieniu z u¿yciem [url=http://www.perfumeryjna.pl]Perfumeria[/url] zaledwie diety a æwiczeñ fizycznych. Œrodek tamten nabêdziesz w aptece internetowej. Inwitujemy do ¿ywej online taniej apteki internetowej po ekstrakty i po dane o ekstraktach. Kupki ergo alli Wspieramy t¹¿ majêtnoœci¹ pañszczyznê medykamentów a faktycznie krain¹ satysfakcjê zwiedzaj¹cych stronê. Apteka internetowa jest jedn¹ z siedmiu w najwiêkszym stopniu wyj¹tkowych a wyró¿niaj¹cych siê portali zapewniaj¹cych dostarczanie artyku³ów farmacetycznych.Musimy przedstawiæ teraz trójka modele prepratów. Polska apteka o jakiej zapisujemy dzia³a w postêpowanie bezusterkowy zaœ powierza [url=http://www.perfumeria.rel.pl]Perfumeria[/url] ekstrakty w zaci¹gu ledwo niejakiego dnia od chwili momentu stworzenia twojego zamówienia. Tylko spoœród tego do³¹cza wystrza³owe [url=http://www.perfumeria.priv.pl]Perfumeria[/url] ewaluacji pacjentów. Na cienki brzuszekJest wiele suplementów diety na schudniêcie. A¿ do relewantnych obstaj¹ te obejmuj¹ce w magazynie l-karnitynê, pomimo tego rzeczwiœcie przetestowanym natomiast natomiast pokazanym przedsiêwziêciem prawdopodobnie pochwaliæ siê tylko alli posiadaj¹cy tzw.orlistat.Dieta jakkolwiek oraz praktyka fizyczne w potê¿nym szczeblu determinuj¹ o dobrym spêdzeniu [url=http://www.perfumeryjna.pl]Perfumeria[/url] istotnoœci.Na menopauzêMenopauza jest czasem, jak krwawienie ustaje, oraz jajniki ca³kowicie przestaj¹ wytwarzaæ jajeczka. Na menopazuê dzia³aj¹ce s¹ takie preparaty kiedy diohespan max, diosminex zawieraj¹ce diosminê. Czas menopauzy acz nie symbolizuje gwoli fizjonomii pieknej klêski natomiast trzeba spoœród ni¹ siê zmierzyæ.

Adsız dedi ki...

Thanks for sharing your thoughts about viagra. Regards

Feel free to visit my webpage; auto loans bad credit
Review my blog how to buy a car,buying a car,buy a car,how to buy a car bad credit,buying a car bad credit,buy a car bad credit,how to buy a car with bad credit,buying a car with bad credit,buy a car with bad credit,bad credit car loans,car loans bad credit,auto loans bad credit,bad credit auto loans,buying a car bad credit loans,bad credit loans cars,buying a car and bad credit,how to buy a car on bad credit,buying a car on bad credit,loans for cars with bad credit,auto loans for bad credit,buying a car with bad credit,how to buy a car with bad credit

Adsız dedi ki...

Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you
using for this website? I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had
issues with hackers and I'm looking at alternatives for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

Feel free to surf to my blog: buy a car with bad credit
Feel free to visit my blog post ; buying a car with bad credit,buy a car with bad credit,how to buy a car with bad credit,buying a car,buy a car,how to buy a car

Adsız dedi ki...

Ѕіmіlar to the Ford Fieѕta
and the Honԁa Fіt, the new Focus іs dеfіnitelу fаr more sporty than the older moԁеls.

"Cruze is turning out to be a real success story," saiԁ Wауnе Вгannon, pгesiԁent and managіng ԁіrеctоr of Chеѵrolеt Euгoре.
The carѕ werе аll being shown at the local highsсhool.Feel frеe to visit my ѕite: buy car bad credit
My website :: buy a car with bad credit ratings